تلگرام باز

ربات بینام

بهبود ربات بینام @binam_bot

متاسفانه در هفته‌ی قبل ربات لینکساز توسط تلگرام فیلتر شد.
این ربات یکی از اولین ربات‌های ساده‌ی ما بود که امکان ایجاد متن هایپرلینک‌شده را فراهم می‌کرد. با وجود اینکه از دو طریق با تلگرام مکاتبه کرده‌ایم، اما بعد از گذشت یک هفته هیچ پاسخ و واکنشی از سوی تلگرام برای توضیح علت فیلتر و رفع آن حاصل نشد. گویا تلگرام به شدت سرگرم شمردن پول‌های ICO است و از ربات‌ها که یکی از دلایل پیشرفت‌ش بودند، غافل شده. حتی از دادن آپدیت برای خود تلگرام… قصه دراز است و بگذریم.

همانطور که در دوخبر بالاتر گفتیم، تلگرام امکان درج متن غنی (حاوی bold, italic, link و …) را به عنوان زیرنویس اضافه کرد و ما هم یکساعت بعد، این امکان را به ربات بینام اضافه کردیم (برای اولین بار در تلگرام).
همچنین به دلیل اینکه درخواست‌های زیادی از سوی کاربران دریافت کردیم که خواهان راه‌اندازی رباتی مشابه لینکساز، برای ایجاد متن هایپرلینک بودند، دو تغییر جدید را به بینام افزودیم:

 1. شما می‌توانید علاوه بر متن ساده، متن حاوی کد HTML را نیز به عنوان متن یا به عنوان زیرنویس به ربات بینام بدهید. ربات خروجی مطلوب را به شما خواهد داد. خروجی که هم می‌تواند همچون ربات لینکساز حاوی متن هایپرلینک‌دار باشد و هم حاوی متن bold یا italic و …
  از آنجایی که ممکن است همه‌ی دوستان با HTML آشنا نباشند، ما یک فرم بسیار ساده و خوش‌دست درست کردیم که کار را برای شما راحت کند:
  modir-robot.ir/binam-html-editor
 2. ربات بینام از این به بعد متن حاوی هایپرلینک را هم می‌شناسد! در واقع همه چیز را!!

شما می‌توانید متنی که قبلا توسط ربات‌های دیگر و در کانال‌های دیگر به صورت هایپرلینک‌شده بوده یا خروجی ربات‌های عکسنگار، اتچ و … را به ربات بینام فوروارد کنید و پاسخ درست دریافت کنید:
@binam_bot

دو مزیت بزرگ این ربات :

 1. اضافه کردن کپشن یا همون متن زیرنویس برای عکس یا ویدئو
 2. انعکاس مطالب ارسالی شما برای پنهان کردن فرستنده اصلی
  مثلا ممکنه یک ویدئوی سنگین از همسرتون دریافت و با زحمت دانلودش کنید و ببینید جالبه و بخاید برای دوستان‌تون هم ارسالش کنید
  اما اگر فورواردش کنید، همه می‌فهمن فرستنده اصلی‌ش کی بوده و اگر هم بخواید دوباره آپلودش کنید که کلی حجم مصرف میشه
  در اینجا چاره کار ساده است؛ فورواردش کنید به ربات بینام. ربات بلافاصله همون مطلب/فایل رو به اسم «بینام» به شما برمیگردونه