تلگرام باز

کاهش مصرف دیتای تلگرام

کاهش مصرف دیتای تلگرام – آموزش کم کردن مصرف اینترنت در تلگرام

کاهش مصرف دیتای تلگرام و صرفه جویی در اینترنت

در دنیای تکنولوژی امروز ، کمتر کسی در ایران پیدا میشود که نرم افزار تلگرام را در گوشی اندروید یا آیفون خود نصب نکرده باشد ، در روز های تعطیل یا اوقات فراغت هرچه با تلگرام کار کنید خسته نمی شوید و تنها مشکلی که به وجود می آید مقدار اینترنت ( دیتا ) ـی است که فقط صرف این نرم افزار شده است . برای کم کردن مصرف اینترنت ( کاهش مصرف دیتای تلگرام ) راه کار ها و ترفند هایی وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم !

توجه داشته باشید که با استفاده از این روش ها ، کیفیت تصاویر ، آهنگ هایی که دانلود میکنید یا فیلم هایی که میبینید کم نمیشود ! این یک مزیت بزرگ است که میتواند استفاده از تلگرام را برای شما لذت بخش تر کند . با تلگرام باز همراه باشید تا یاد بگیرید که چگونه نسبت به قبل ، در تلگرام گردی اینترنت کم تری مصرف کنید !

به نظر کاهش مصرف دیتای تلگرام کار مشکلی می آید اما این طور نیست !

در این پست قصد داریم شما را با این روش های کم کردن حجم مصرفی اینترنت تلگرام آشنا کنیم .

چگونه میتوان دیتای مصرفی یا اینترنت مصرفی تلگرام را کاهش داد ؟

به طور کلی برای این کار تنظیمات دیگر قسمت هارا باید دستکاری کرد !

برای کاهش مصرف نت در تلگرام سه رروش وجود دارد :

  1. روش اول ( استفاده از تنظیمات نرم افزار تلگرام برای کاهش مصرف دیتا ) : نرم افزار تلگرام خود را باز کنید و روی گزینه Setting کلیک کنید . سپس روی گزینه Notifications and Sounds کلیک کنید و بعد از Background Connection را لمس کنید ، با غیر فعال کردن این تنظیم هنگامی در وارد نرم افزار تلگرام نشده اید هیچ اینترنتی صرف دیتای تلگرام شما نمیشود . کم کردن دیتای مصرفی تلگرام
  2. روش دوم ( استفاده از تنظیمات گوشی ) : وارد Setting تلفن خود شوید سپس گزینه Data usage را انتخاب و در سمت راست بالای صفحه گزینه More را انتخاب کنید و Show Wifi Usage را بزنید .بهینه سازی مصرف اینترنت در تلگرام میتوانید در دو تب سیمکارت و وای فای ، یکی را انتخاب کنید ( بسته به نوع نت مورد استفاده شما ) و بعد از انتخاب اپلیکیشن تلگرام ، گزینه Restrict Background Data را فعال کنید . این روش تقریبا همانند روش اول ( استفاده از تنظیمات نرم افزار تلگرام برای کاهش مصرف دیتاعمل میکند .
  3. روش سوم (استفاده از تنظیمات دانلود خودکار تلگرام ) : کاهش مصرف دیتای تلگرام رابطه مستقیمی با فایل های اضافی و ناخواسته ای است که به طور خودکار دانلود میشود ، برای این منظور تنظیمات این قسمت را غیر فعال کنید .

میتوانید با استفاده همزمان از روش های اول و دوم و سوم گفته شده استفاده بهینه تری داشته باشید .

در آینده آموزش های تلگرام بیشتری قرار میگیرند ، همراه ما باشید !

آپدیت : ساخت تلگرام بدون شماره در سایت قرار گرفت ! مشاهده کنید .

نکته : این روش هایی که توصیح داده شد برای اینترنت خانگی ( وای فای ) و اینترنت موبایل ( سیمکارت ) و به طور کلی برای هر اینترنتی که شما استفاده کنید عملی است .

میتوانید از آموزش های مرتبط با تلگرام مانند :

که در سایت قرار گرفته است استفاده کنید .


آخرین آپدیت : ۱۳۹۶/۱۲/۱۳


موفق باشید .